Rapor Ana Sayfası

Girişimciler Gelişmezse, Girişimleri Büyüyemez
Girişimcilik bi hayat boyu öğrenme işidir ve girişimin her bir aşamasında öğrenilmesi gereken şey de farklıdır. Öyle ki, erken aşama girişimlerin CEO’ları ile scale aşamasındaki girişimlerin CEO’ları bile farklı yetkinlikte olması gerekebiliyor. Bu yüzden, bir girişimin erken aşamadan scale aşamasına geçmesi ancak kurucuların kendini hep geliştirmesinden geçiyor.Uzman Yorumları

Çoğu zaman girişimcinin, girişimi ile gelişmesi, evrimleşmesi gerekiyor. Sürekli öğrenim ile girişimin gelişimine ayak uyduramayan girişimciler, maalesef bir noktada ya ayrılıyor ya da şirketin önündeki ana engel haline geliyor.

Girişimci önce kendini ölçeklemesi lazım, ancak sonra girişimini ölçekleyebilir.

Bugün doğru yaptığımıza gözümüz kapalı şekilde devam edersek, yarın yanlış yapacağımızı garanti altına almış oluyor. Bu sebep ile, sürekli öğrenmek, gelişmek ve doğru yaptıklarımızı sorgulayarak ancak bir girişimi büyütebiliriz.


- Enis Hulli . 500 Startups İstanbul


Girişimci demek sadece bir şirket kurup vergi levhasını duvara asmış olan demek değildir. Girişimci demek hayatın her yeni fazına uygun bir şekilde kendi kimliğini -identity - bir üst versiyona yükselten, daima - best version - kendinin en iyi versiyonunun peşinde olan kişidir.

Bir başka deyişle girişimcinin sürücü becerileri gelişmezse, Ferrari tek başına formula şampiyonu olamaz. Girişimci kendisini sürekli bir üst lige hazırlayacak ki, sürekli YENİ vizyon için YENİ ben in peşinde olacak ki, işi de onunla beraber büyüsün.


- Ayşegül Akşak . Action Coach Türkiye


Sen de ekosisteme katkı ver


Bir Topluluğun Amacı Net ve Belli Olmalıdır
University4Society Bir Enerji Kaynağı mı?