Rapor Ana Sayfası

Şirketler mi? Akademik Eğitim mi?
Teknoloji pek çok şeyin yapısını değiştirdi günümüzde, bunlardan biri de bilgiye ulaşma deneyimi. Bilgiye ulaşmak çok kolay bir hale gelmiş olmasına rağmen günümüzde, bu bilginin doğruluğu ile birlikte en önemli şey ise bu bilginin hayata geçebilmesi diyebiliriz. Bu noktada, akademi ile şirketler arasındaki en büyük fark ise, şirketlerin bir bilgiyi hayata geçirme ihtimalinin çok daha yüksek olmasıdır.Uzman Yorumu

Hepimizin bildiği gibi ihtiyacı/sorunu yakalayıp bir girişimi gerçekleştirebilmek ciddi anlamda zorlu bir süreç. Ekibin tecrübesini destekleyen mentorluklar, deneyim paylaşımları ve çok daha fazlası bu yolda ilerlemeyi mümkün kılıyor. Yol o kadar zorlu ki girişim ürününü çıkartıp “Tamam artık yürüyoruz!” dediğinde müşteriye ilk satış ve devamındaki zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Bu aşamada özellikle müşteri kurumsal bir şirket olduğunda farklı dünyalardan doğan karşılıklı anlaşamama el sıkışmanın önündeki engel olabiliyor.

Masanın her tarafını görmüş biri olarak akademik eğitim özellikle bilgi derinliği ihtiyacında ekiplere fayda sağlasa da kurumsal şirket tecrübesinin ekiplere kurumsal süreç deneyimi, bakış açısı kazandırmasıyla daha fazla katkı sağladığı görüşündeyim.


- Oğuzhan Çelebi . Tofaş


Sen de ekosisteme katkı ver


University4Society Bir Enerji Kaynağı mı?
Katılımcıların Girişimcilik ile Olan İlişkileri